Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Slavnostní vyhodnocení soutěže "Boj se šikanou"

Na úterý 30. září 2008 pozval senátor MUDr. Richard Sequens spolu s paní Bělou výherce literární a výtvarné soutěže "Boj se šikanou (No Bullies Fashion)" do sídla Senátu Parlamentu České republiky ve Valdštejnském paláci v Praze na slavnostní vyhodnocení této soutěže. Nádherné reprezentační prostory podtrhly slavnostní ráz této akce.
Mladí spisovatelé a malíři v doprovodu učitelů, ředitelů škol nebo starostů měst a obcí (ti všichni se na realizaci místních a oblastních kol soutěže podíleli) si nejdříve prohlédli historické prostory Valdštejnského paláce. Na závěr prohlídky pak usedli v jednacím sále do lavic, ze kterých členové horní komory Parlamentu ČR rozhodují o nových zákonech. Přesně ve 14.00 hod. je uvítal moderátor slavnostního odpoledne Richard Langer, kterého všichni znají nejen z udílení "Ceny Ď", ale i z mnoha televizních pořadů. Poté se ujal slova patron soutěže senátor MUDr. Richard Sequens. Poděkoval všem "spisovatelům a výtvarníkům" za jejich snahu co nejlépe se vyjádřit k problematice šikany. Poděkoval nejen těm, kterým se jejich dílko povedlo o něco lépe, ale i všem těm ostatním - více než tisícovce autorů - kteří se ve svých prací vyjádřili zcela jednoznačně, že šikana je zlořád, který nemá v životě rozumných lidí co pohledávat. Paní

Běla pak připomněla nedávnou tragickou událost ve finské střední škole, kde jeden ze studentů po dlouholeté pečlivé přípravě zastřelil několik svých spolužáků. Naznačila tím, v co může šikana přerůst, pokud se nebudeme snažit ji potlačovat. Vyjádřila obdiv všem těm, kteří chtějí jakýmkoliv způsobem proti šikaně bojovat - tedy i dětem a studentům, kteří se soutěže zúčastnili. Na základě jejich prací vznikla další stonožková kniha "Nechtěné dědictví", která by měla přimět čtenáře k zamyšlení nad hrůzností šikany. Jednu z jejích kapitol "Přišel, viděl jsem, zvítězili" velmi krásně přednesl milý host - herečka Eva Hrušková.
Pak již moderátor začal vyvolávat jména těch, jejichž práce zaujaly nejvíce. Autoři jednadvaceti literárních a čtyř výtvarných prací převzali z rukou paní Běly a pana senátora Sequense diplomy a zvláštní trička se symboly soutěže "No Bullies Fashion".
Oceněným přišel zazpívat Josef Vágner. Megahit "Mně sílu dáš" se v prostorách jednacího sálu nádherně rozléhal. Následovala skladba složená speciálně pro projekt "Boj proti šikaně" - píseň s názvem "Mindrák". A jako na všech stonožkových akcích na závěr zazněla stonožková hymna "Never Be Alone - Nezůstávej sám".
Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku