Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Never Be Alone - Nezůstávej sám ...

Úterý 5. února 2008. Před divadlem Minor v pražské Vodičkově ulici se již dlouho před začátkem začaly scházet skupinky dětí i dospělých, které měly možnost navštívit slavnostní premiéru českého nastudování stonožkového muzikálu "Never Be Alone" - tentokrát pod názvem "Nezůstávej sám". Kromě stonožkových dětí, učitelů a prezidentky hnutí paní Běly usedlo do hlediště mnoho vzácných hostů: autor muzikálu významný norský hudební skladatel Arne Bendiksen s manželkou, norský velvyslanec J. E. Peter Nicolay Rader, genmjr. Josef Prokš, senátor MUDr. Richard Sequens Ph.D. a autor českého překladu PhDr. Jiří Josek.

Na jeviště vstoupil pan Arne Bendiksen, který účinkujícím poděkoval za překrásné vystoupení a zazpíval si s nimi stonožkovou hymnu. Spolu s ním pak paní Běla, pan gen. Prokš a PhDr. Josek předali dětem děkovné listy, květiny a také krásná trička s emblémem nové akce - No Bullies Fashion (Boj proti šikaně), kterou se Stonožka nyní snaží oslovit školní děti a mládež.
Všem překvapením ještě nebyl konec. Za velikého potlesku pozvala paní Běla na jeviště stonožkového kamaráda Pepu Vágnera, který zazpíval jeden ze svých největších hitů - Mně sílu dáš - jako poděkování všem stonožkovým dětem, které ho tak rády mezi sebe přijaly.
Nikdo se nechtěl rychle rozloučit. Arne Bendiksen i ostatní hosté museli rozdat mnoho autogramů, všude bylo vidět záblesky fotoaparátů. Nádherné představení se všem velmi líbilo a pro mnoho dětí bude určitě jedním z nejkrásnějších zážitků v jejich životě.

Besedu s paní Bělou a panem Arne Bendiksenem uvedla i ČT24 v pořadu Události v kultuře. Pro zobrazení pořadu
klikni zde.

Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku