Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Ministryně obrany paní JUDr. Vlasta Parkanová oceněna "Zlatou stonožkou"

V pondělí 30. června 2008 přijala paní ministryně obrany JUDr. Vlasta Parkanová paní Bělu a zástupce stonožkových učitelek Jaroslavu Spěváčkovou z 15. ZŠ Plzeň a Helenu Dufkovou ze Zubří. Paní Běla jí předala stonožkové ocenění "Zlatá stonožka" za mimořádnou podporu a osobní přístup při realizaci společných projektů Stonožky a ministerstva obrany.
Paní ministryně zdůraznila, jak vysoce si cení více než 8 leté spolupráce Stonožky s armádou - především společných humanitárních projektů v Iráku, Afghánistánu, Kosovu i Bosně a Hercegovině. Paní Běla připomněla fantastickou práci a přístup celé řady českých vojáků v zahraničních misích, kteří se velmi často i ve svém osobním volnu zapojovali do realizace společných projektů - rozdělovali školní pomůcky a vybavení, za pomoci místního obyvatelstva rekonstruovali školy, vybudovali vodovod. Těchto významných akcí byla dlouhá řada.
Paní Běla seznámila paní ministryni s dalším stonožkovým projektem, který se týká šikany. Na dané "ožehavé" téma děti vypracovaly více než 500 literárních a přes 200 výtvarných prací, které budou postupně uveřejněny v podobě elektronického časopisu na stránkách Stonožky. Paní ministryně přijala záštitu nad tímto časopisem.
Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku