Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Akademie v Litomyšli

Ve středu 14. května 2008 se snad celá Litomyšl sešla ve Smetanově domě. Děti ze stonožkové II. ZŠ U Školek uspořádaly slavnostní akademii. Dopolední vystoupení začalo přesně v 9.00 hodin, odpolední pak v 17.00 hod. Sál byl vždy do posledního místečka zaplněn. Ředitel školy Mgr. Daniel Janata přivítal všechny přítomné i vzácné hosty - mezi nimi paní Bělu, pplk. Petra Milčického, mjr. Karla Kouta, prap. Petra Fejkse a Jana Procházku. Pak už následovala pestrá směsice písniček, tanečních vystoupení a scének. Diváci odměnili bouřlivým potleskem každé vystoupení. Však si to také všichni účinkující plně zasloužili. Představení bylo velmi pestré a mladí zpěváci, tanečníci a herci dali do svých vystoupení opravdu vše.
Na konci první půle programového bloku čekalo na diváky překvapení. Za velikého potlesku na jeviště vstoupil známý hudebník a zpěvák Karel Vágner, který zazpíval několik písniček známých především té starší části publika. Veliký hit Jiřího Suchého - Pramínek vlasů - i ostatní písničky v jeho podání opět prokázaly svou nesmrtelnost. Vždyť mnohé z nich vznikly i více než před 40 lety. Poté vběhl na jeviště idol té mladší části publika - Josef Vágner. Irská balada "Mně sílu dáš", mnohé další známé písničky a největší překvapení - stonožková hymna "Never Be Alone" - sklidily bouřlivé ovace a Pepa musel přidávat.
Více než dvě hodiny uplynuly velmi rychle a diváci jen neradi opouštěli sál Smetanova domu.. Děkujeme paním učitelkám Drobné a Rychtaříkové i všem dalším organizátorům a především všem účinkujícím za nádherný zážitek.
Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku