Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Stožkový koncert 2008

V pátek 5. prosince 2008 se sešlo v pražské Lucerně téměř 2 000 dětí a přátel Stonožky na slavnostním vánočním koncertě. Důvodů k oslavám bylo více - Stonožka totiž také slavila své osmnácté narozeniny.
Přesně v 15 hodin přitlačil moderátor Vojta Kotek za pomoci dětí ze ZŠ Kladská na jeviště obrovský dort a přivítal všechny stonožkové pomocníky a vzácné hosty. Pozval na jeviště paní Bělu, která poděkovala všem stonožkovým dětem a spolupracovníkům Stonožky za jejich obětavou práci pro hnutí. Krátce zavzpomínala na začátky, kdy před obchodními domy v Oslo prodávala první dětská přáníčka. Hned za ní vběhl na scénu vítěz posledního ročníku Superstar zpěvák Zbyněk Drda. Ke své gratulaci přidal své největší hity. Poté se za

bouřlivých ovací objevil na jevišti stonožkový kamarád Pepa Vágner. Úvodní píseň "Mindrák", která byla složena speciálně pro projekt "Boj proti šikaně" roztleskala celý sál a mnohé děti se přidaly ke zpěvu refrénu. V závěrečných taktech písničky byl Pepa doslova zasypán květinami a malými plyšáky, které se snesly na jeviště od vděčného publika. Během následujícího hitu - Láska nebo přátelství - už tleskal do rytmu celý sál. Poté se na jevišti objevila mladá zpěvačka Sandra Bell se dvěma tanečníky. I její vystoupení bylo velmi pěkné.
Pak Vojta Kotek pozval na scénu gratulanty - ředitelku ZŠ Kladská v Praze Mgr. Kateřinu Vávrovou, přimářku a ředitelku DPL Opařany MUDr. Ivu Hodkovou, dlouholetého stonožkového spolupracovníka pplk. Petra Milčického a prvního zástupce náčelníka Generálního štábu AČR genmjr. Josefa Prokše, kteří poděkovali všem dětem za jejich obětavou a pilnou práci a Stonožkce popřáli mnoho úspěchů v další práci. To už se pomalu schylovalo ke konci koncertu. Na jeviště opět vstoupila paní Běla spolu s Pepou Vágnerem. Jakmile se ozvaly první takty stonožkové hymny celý sál povstal a nad hlavami se objevila nádherná pohybující se vlna vytvořená z rukou diváků. Ke zpěvu hymny se přidalo i mnoho dětí. A to už byl opravdu konce letošního koncertu.

Na shledanou za rok - v prosinci 2009.


Večer se pak uskutečnilo tradiční setkání dospělých spolupracovníků a přátelé Stonožky - letos v prostorách Novoměstské radnice. Pozvání přijali i vzácní hosté - gen. Josef Prokš s manželkou, gen. Josef Šíba, velvyslanec Norského království J. E. Peter Nicolay Rader s manželkou, patron Stonožky a bývalý senátor MUDr. Richard Sequens s manželkou, poradce ministryně obrany PhDr. Viktor Meca, hudebník a producent Karel Vágner a mnoho dalších. Paní Běla pak připomněla, že prvním spolupracovníkem Stonožky z řad vojáků AČR byl gen. Josef Šíba a při této příležitosti mu udělila ocenění "Zlatá stonožka". Během večera zatelefonoval dlouholetý stonožkový spolupracovník mjr. Karel Kout z místa svého nynějšího působení - přímo z afghánského Lógaru. Pozdravil všechny přítomné a poblahopřál Stonožce k jejímu významnému výročí.
Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku