Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Oslavy založení Stonožky a výročí spolupráce s AČR

Vážení přátelé,

příští rok Stonožka oslaví 20 let svého narození. Zároveň tomu bude již 10 let, co započala vynikající a unikátní spolupráce s Armádou České republiky. Během těchto let se podařilo úspěšně realizovat velmi mnoho projektů, které učinily mnoha dětem ve válečných či poválečných zemích světa život alespoň trochu snesitelnější. Pomáhalo se také dětem v České republice a na Slovensku. Velmi rádi bychom zároveň vyzdvihli obětavou práci všech vynikajících českých a slovenských pedagogů.

Přemýšleli jsme, jak a kde bychom se my všichni mohli sejít, pobavit se a důstojně kulatá jubilea oslavit. Nejen Vy, stonožkové děti a studenti, ale i Vaši učitelé, kteří Vás tak vynikajícím způsobem a obětavě vedou, a také Vaši rodiče, kteří v mnoha případech na stonožkových akcích ochotně pomáhají. Doufáme, že se sejdeme i s učiteli, kteří dlouhá léta pro Stonožku pracovali a dnes už již v důchodu.
Všichni – stonožkoví žáci, studenti, učitelé i rodiče jsou srdečně zváni a vítáni.


Sejdeme se 13. května 2010 na stadionu Dukly v Praze na Julisce.
Slavnostní odpoledne začne ve 13.00 hod. a předpokládané ukončení bude v 21.30 hod.

Bude to odpoledne plné sportu, her, soutěží, vystoupení, zpěvu a tance. Bohatý program bude zakončen koncertem a ohňostrojem.

Z organizačních důvodů prosím, abyste nás nejpozději do konce února 2010 informovali, které školy, kteří rodiče, kteří učitelé a kolik dětí se oslav zúčastní. Případné změny i upřesnění začátku setkání zveřejníme včas opět na webových stránkách Stonožky.

Součástí odpoledne bude i sportovní soutěž čtyřčlenných družstev (2 dívky a 2 chlapci ve věku 13-15 let) ve štafetovém běhu na 4 x 60m, ve skoku do dálky a hodu kriketovým míčkem.

Prosíme, abyste na formuláři, který si můžete stáhnout kliknutím ZDE a zaslat na níže uvedené mailové adresy, tato družstva jmenovitě přihlásili. Formulář obsahuje i údaje o počtech dětí a jejich doprovodu. Prosíme i ty školy, které se už nahlásily, aby takto učinily i prostřednictvím tohoto formuláře.

Byli bychom velmi rádi, kdyby každý účastník přinesl s sebou 1 balíček pastelek, který bude sloužit jako vstupenka a bude zaslán dětem do Lógaru.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy o obou akcích, můžete se obrátit na mě – e-mail
bela@online.no, tel. 721 121 518 nebo na manžele Dufkovy – e-mail dufkovi.zubri@seznam.cz , tel. 605 981 230.
Sledujte prosím také pravidelně webové stránky Stonožky
www.stonozka.org, jejichž prostřednictvím Vás budeme o všem informovat.

Vaše

Běla Gran Jensen
Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku