Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Den dětí v DPL Opařany - 18. narozeniny Stonožky

V prosluněný pátek 30. května 2008 přivítaly děti z DPL Opařany své kamarády ze škol z Chýnova, Spáleného Poříčí a Opařan v prostorách léčebny, aby spolu oslavily letošní Den dětí. A protože Stonožka má 12. června své 18. narozeniny, slavilo se hned dvakrát. A k oslavám by měly být i dárky. Dva největší přivezla s sebou paní Běla. Prvním byl symbolický šek na 120 000,- Kč, za které byla zakoupena nová folie do bazénu v léčebně. Tím druhým pak bylo vystoupení stonožkového kamaráda Pepy Vágnera. Krátce po půl desáté přivítala paní ředitelka MUDr. Hodková všechny hosty. K vystoupení už byl připraven dětský pěvecký sbor Centipede ze Spáleného Poříčí. Jaké by to byly oslavy, kdyby na nich nezazněla stonožková hymna. A tu, k překvapení všech, zazpíval Pepa Vágner v doprovodu sboru Centipede. Na jevišti se pak objevila hudební skupina Galaxy taktéž ze Spáleného Poříčí, která zazpívala a zahrála některé starší, ale velmi známé hity. Také jejich vystoupení bylo odměněno bouřlivými ovacemi.

Poté děti z léčebny poblahopřály paní Běle k "plnoletosti" Stonožky a poděkovaly jí za vše, co se Stonožkou za těch dlouhých 18 let dokázala udělat. Předaly jí překrásný ubrus s velikým číslem 18, které bylo vytvořeno ze samých stonožek, stonožkovou lampu, nádherný dort, který symbolizoval 18. výročí narození Stonožky a velikou kytici růží. Hned poté následovalo netrpělivě očekávané vystoupení Pepy Vágnera. Co písnička, to hit. Publikum si žádalo přídavek a zpěvák přidal. Každá písnička sklidila veliký potlesk. Autogramiáda potvrdila, že Pepova popularita je opravdu veliká. Po vystoupení pak mladí hudebníci ze Spáleného Poříčí obklopili Pepu. Bubeník kapely Galaxy Ondra Martínek i ostatní byli velmi rádi, že získali nového kamaráda.
Hosté si pak měli možnost prohlédnou výstavku nádherných prací dětí z léčebny. Keramika, přáníčka, textilie, malované hrníčky - prostě krása. Nechybělo ani občerstvení, které děti z DPL připravily před gapahukem (norským loveckým přístřeškem) v prostorách zoofarmy.
Dovolte nám, abychom poděkovali všem obětavým pořadatelům za překrásně strávený slavnostní den v Opařanech.
Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku