Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Dopis z Logaru

Milí „stonožkoví“ žáci, vážené paní učitelky a vážení páni učitelé,

v předvečer blížících se svátků vánočních a na samotném sklonku roku 2008 mi dovolte vyslovit Vám i Vašim „stonožkovým“ školám obdiv nad prací, kterou vykonáváte pro hnutí Na vlastních nohou – Stonožka. Pomáháte tak především dětem na mnoha místech světa. Vašeho úsilí, času, osobního přínosu, vložené energie a pomoci si nesmírně vážím.
Úsilí a prostředky hnutí „Stonožka“ směřují zejména do oblasti školství. Nejinak je tomu i v Afghánistánu, kde je vzdělávací proces v porovnání s podmínkami školní výuky v České republice v nesrovnatelně horším stavu a probíhá v náročných podmínkách. Místní autority v provincii Lógar, kde působí česká mise PRT, jsou si vědomy důležitosti vzdělávání mladých lidí, jakoukoliv pomoc oceňují a jsou za ni velmi vděčni. Ze stonožkových peněz byl na podzim tohoto roku nakoupen velký stan, který bude v nadcházejícím školním roce, začínajícím pro afghánské děti již v březnu, sloužit jako provizorní škola dětem v obci Bidak, která leží uprostřed planiny Altamur asi 80 km jižně od hlavního města Afghánistánu Kábulu.
Právě kvalitní školství a správná výchova nové afghánské generace spolu s českou pomocí dávají reálnou naději na klidný a prosperující život v Afghánistánu, kde si jednou budou moci také afghánské děti v míru a pokoji hrát a rády chodit do školy. Vždyť děti jsou budoucností této po desetiletí válkou těžce zkoušené země. A jste to právě Vy, kteří jste se zasloužili o další pozitivní krok, posouvající Afghánistán opět o kus dopředu na jeho dlouhé cestě k lepší a tolik očekávané šťastnější budoucnosti.
Za veškerou pomoc Vám ze srdce děkuji.
Přeji Vám krásné prožití vánočních svátků a úspěšné vykročení do nového roku. Vám dětem potom ve škole spoustu krásných známek, ze kterých budete mít opravdovou radost.
 
Se srdečným pozdravem
 

Podplukovník Pavel Lipka
Velitel českého provinčního rekonstrukčního týmu Lógar
Afghánistán

Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku