Hnutí Na vlastních nohou - Stonožka


Přejdi na obsah

Cena Ď-2008

V úterý 10. června 2008 od 14.30 hod. přivítalo Stavovské divadlo v Praze vzácné hosty - zástupce firem i občany, kteří se rozhodli pomoci. Jakým způsobem a komu? Někdo penězi, někdo svou prací - ale vždy tam, kde je moc třeba. Nemocnicím, dětským domovům, divadlům, muzeím, zoologickým zahradám ... Slavnost uváděl Richard Langer se svou dcerou Markétkou. Mezi vzácnými hosty byli i velvyslanec Norského království J.E. Peter Nicolay Rader a senátor MUDr. Richard Sequens, PhD.

O vítězi v jednotlivých kategoriích rozhodovalo kolegium Ceny Ď a věřte, že nemělo vůbec lehkou práci. Jak zdůraznili všichni členové kolegia - paní Běla, ředitel Národního divadla v Praze PhDr. Ondřej Černý, ředitel ZOO Praha PhDr. Petr Fejk i zakladatel a ředitel Nadace pro transplatace kostní dřeně MUDr. Vladimír Koza -nejraději by ocenili všechny ty, kteří se nějakým způsobem snaží pomoci. Takže volba byla vždy velmi těžká.
"Stononožkovou" část programu uvedl Pepa Vágner svým hitem Mně sílu dáš.
Hnutí "Na vlastních nohou", které zastupovala paní Běla, vyhlásilo 3 kategorie. Do nich bylo nominováno více než 40 kandidátů.


Cenu Ď pro rok 2008 převzali

  • v kategorii Podporovatelé Stonožky - stonožková škola v norském Roren, kterou zastupovala paní Else Marie Bomstad. Dětem se podařilo získat během působení v hnutí více než 250 000,- Kč
  • v kategorii Etika a národní hrdost - ředitel mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl pan Jan Pikna - za reprezentaci a popularizaci české hudby na mezinárodní úrovni
  • v kategorii Vzor lidské pomoci - ředitel Dětského domova a Praktické školy ve Volyni PhDr. Mgr. Jiří Pán. Již po 9 let organizuje a pořádá akci Miss dětských domovů, který vynikajícím umožňuje dětem navýšit si potřebné sebevědomí a zapojit se do běžného života


Mimořádnou cenu kolegia obdržel člen Řádu sv. Lazara Jeruzalémského prof. MUDr. Oskar Andrysek DrSc, primář nemocnice v Měšicích u Prahy, za svou vynikající a neúnavnou činnost v oblasti péče o nemocné s onkologickými nálezy.

Paní Běla předala jménem stonožkových dětí malý dárek i autoru a moderátoru projektu Richardu Langerovi jako uznání za jeho snahu umožnit poděkovat všem těm, o kterých si to za svou obětavou práci a podporu zaslouží.

Na závěr programu zazněla Stonožková hymna "Never Be Alone" v podání Pepy Vágnera a stonožkových dětí, která fantastickým způsobem zdůraznila význam projektu "Cena Ď".
Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku